ludzie, biiuro

Czym właściwie są etykieta opakowanie ekologiczne? Jak zdefiniować pojęcie ekologii? Projektowanie opakowań określanych mianem ekologicznych obejmuje projekty wykonane z przyjaznych środowisku materiałów. Które materiały wybrać rozpoczynając projekt opakowania, projektowanie opakowań?

Papier i drewno ulegają stosunkowo łatwemu i szybkiemu rozkładowi w warunkach naturalnych. Jednak projektowanie opakowań szklanych również może być traktowane w kategoriach dbałości o środowisko, bowiem to materiał, który można wykorzystywać wielokrotnie. Także puszki metalowe można powtórnie użyć, po odpowiedniej obróbce. Projektowanie opakowań z tego typu ekologicznych tworzyw to wyraz odpowiedzialności za przyszłe pokolenia. Dobrze pomyślane

projekty opakowań

mogą zyskać dużą popularność trwającą dłużej niż tylko jeden sezon. Jednak są produkty, dla których projektowanie opakowań to nie kwestia wyboru, lecz konieczność zastosowania konkretnego tworzywa, niekoniecznie ekologicznego. Wiele artykułów chemicznych, odczynników czy nawet popularnych środków czystości musi zostać zapakowanych w konkretny sposób. Okazuje się, że w zależności od specyfiki produktu nie zawsze mamy dowolność przy wyborze materiału.

 

Czytaj również: www.whiteart.pl/portfolio/opakowania

 

Artykuły powiązane